29.08 – 01.09
2024
Eupen

Friday 04. September

Alter Schlachthof| Friedenskirche| IKOB| Nikolauskirche
FridaySaturdaySunday
Mika Oki
(The Word Radio – FR/JP)
Friedenskirche
Friday
The Knob, The Finger & The It
(Makiphon – GER)
Friedenskirche
Friday
Yellow-Book
Friedenskirche
Friday
Kaspar Hamacher
Friedenskirche
Friday
Meakusma-Magazin
Friedenskirche
Friday
Abruit
Friedenskirche
Friday
Graphic Varispeed
(Martin Tétreault & dieb13 – CAN/AUT)
Friedenskirche
Friday
ladr.ache
(Les Ateliers Claus – BE)
Friedenskirche
Friday
Midnight Opera
(Workshop – GER)
Friedenskirche
Friday
Zigtrax
(Kassem Mosse, Mix Mup & Tapes – GER/UK)
Friedenskirche
Friday
Sonae
(Monika Enterprise – GER)
Friedenskirche
Friday
Selm
(Opal Tapes – BE)
Friedenskirche
Friday
Nicholas-Lewis
(TheWord, NTS – BE)
FridaySaturday
Lawrence Le Doux
(Hivern Discs, Vlek, Culte – BE)
Friedenskirche
Friday
TRjj
(TRJJ & Tulips – GER)
Friday
17:00
Zabriskie
Alter Schlachthof
FridaySaturdaySunday
17:00
Zabriskie
Friedenskirche
Friday
20:00
Zamenhof
(Jerzy Bielski/Futurists/Gaudeamus)
Alter Schlachthof| Friedenskirche
Friday
21:00
Kiosk
Testlable
Saturday
Franz-Hautzinger-&-Mazen-Kerbaj-by-Tanya-Traboulsi
(Creative Sources, Discrepant – AUT/LBN)
Alter Schlachthof| Friedenskirche| IKOB| Nikolauskirche
FridaySaturdaySunday
Mika Oki
(The Word Radio – FR/JP)
Saturday
Or-Sobre-Blau
(Ubaldo – ES/UK)
Saturday
NWAQ-Dont-DJ
(Discrepant, Delsin, NWAQ – NL/GER)
Saturday
Sage Alyte
(Vlek – BE)
Saturday
Fizzy Veins
(Bedroom Baadman, R=A – GER)
Saturday
Ghost Producer
(Raz Mesinai, Badawi, Subdub – USA)
Saturday
Dj Residue
(TTT – GER)
Saturday
Cera Khin by Sanghee Lee
(LazyTapes – GER)
Saturday
Wino-Wagon
(Wah Wah Wino – IRL)
Saturday
s gartmayer
(God Records – AUT)
Saturday
Tolouse-Low-Trax
(Salon Des Amateurs, Karaoke Kalk – GER)
Saturday
Ralf Koester by Katja Ruge
(Golden Pudel – GER)
Saturday
Waltraud
(Cologne – GER)
Saturday
Muqataa by Raouf Haj Yihya
(Discrepant – PSE)
FridaySaturday
Lawrence Le Doux
(Hivern Discs, Vlek, Culte – BE)
Saturday
Johann-Mazé
(France Sauvage, Cocktail Pueblo – FR)
Saturday
Phil-Maggi
Saturday
00:00
Arnold-Dreyblatt-The-Orchestra-Of-Excited-Strings
(Sub Rosa, Superior Viaduct – USA/GER)
Alter Schlachthof
FridaySaturdaySunday
17:00
Zabriskie

Sunday 06. September

Alter Schlachthof| Friedenskirche| IKOB| Nikolauskirche
FridaySaturdaySunday
Mika Oki
(The Word Radio – FR/JP)
Sunday
Meeuw Muzak
(Meeuw Muzak – BE)
Sunday
Frans-Ambient-Low-Bat
(Kashual Plastik, Arkaoda – GER/FR)
Sunday
Piotr Kurek
(Hands In The Dark, Black Sweat Records – PL)
Sunday
Tako
(Music From Memory – NL)
Sunday
Lee Gamble
(UIQ, Hyperdub – UK)
Sunday
plic ploc
(Panoptica festival – BE)
Sunday
HARMONIOUS-THELONIOUS2-by FotoSchiko
(Marmo Music, Italic, meakusma – GER)
Sunday
AidonsAntoine
(Le Pacifique – BE)
Sunday
Thomas-Ankersmit-by-Jim-Hensley
(Shelter Press, Touch – NL)
Sunday
Miho Hatori
(Cibo Matto, New Optimism – JP/USA)
Sunday
Zwerm
(Time Goes By – BE)
Sunday
(Kraak – BE)
Sunday
FM-Aether
(MMODEMM – GER)
Sunday
Lieven-Martens-by-GOTO-YOSHITAKA
(Edições Cn, EM Records – BE)
Sunday
OCM
(Mikroton, Meeuw Muzak – CH/IT/GER)
Sunday
00:00
The Edge Of Memories
(Lynn Cassiers, Sylvaine Hélary, Anne Palomérès)
Sunday
00:00
CELLULOÏD FILM
Alter Schlachthof
FridaySaturdaySunday
17:00
Zabriskie

Filter

Day

Artist Filter

Type

Typ

Showcases

Curated by Filter

Location

Locations